We dwoje

Ślub w młodym wieku? Czemu nie!

   Ostatnio byłem na ślubie znajomej, która w wieku 23 lat postanowiła wyjść za mąż. Jej wybranek jest w tym samym wieku. Kiedy otrzymałem zaproszenie na wesele, pomyślałem sobie, że dla mnie ślub w wieku 23 lat to trochę za wcześnie. Ale z czasem doszedłem do wniosku, że nie jest to takie głupie, jak wydawało mi się na początku.

Continue Reading

We dwoje

Żeby było tak, jak na początku

Leżysz na łóżku. Obok leży On. Obrócił się do Ciebie plecami i śpi. Gapisz się w ginące w mroku kontury mebli. On zaczął chrapać. A Ty wspominasz, kiedy po raz pierwszy zasypialiście razem. Przytuleni do siebie. Chociaż było cholernie niewygodnie, ręka drętwiała i za cholerę nie mogłaś się ułożyć. Ale i tak czułaś te motyle w brzuchu, ekscytację z pierwszej wspólnej nocy. On też wydawał się tym zachwycony. Chcieliście móc tak zasypiać już do końca życia. To było to. A teraz pytasz samą siebie „Dlaczego teraz już tego nie czuję?”

Continue Reading

We dwoje

Rzeczy, które cementują związek

Jak to się dzieje, że niektórzy ludzie potrafią być ze sobą 20, 30, a nawet 50 lat i nie pozabijać się wzajemnie? Mimo kłótni, nieporozumień, walki o swoje racje, potrafią się dogadać i żyć dalej razem. Pomijam tu oczywiście ludzi, którzy dobrali się na zasadzie fascynacji wyglądem zewnętrznym, bo w takim wypadku to wypali się na dłuższą metę. Mam na myśli ludzi, którzy po prostu pasują do siebie. Pod względem intelektualnym, mentalnym i uczuciowym. Jaki jest ich sekret? Jak stworzyć mocny związek?

 

Continue Reading

We dwoje

Szczerość

„Czego oczy nie widzą, temu sercu nie żal” – To przysłowie często używane jest w kontekście związków, ale wydaje mi się, że w tym temacie, nie powinno być użyte nigdy.

Czy bycie szczerym w stosunku do drugiej osoby jest trudne? Tak, jeśli chcesz grać przed nią kogo, kim nie jesteś. Tylko po co? Trzeba wziąć pod uwagę, że ta gra po jakimś czasie zmęczy. Dlaczego zatem nie postawić na szczerość od razu? Przecież mnóstwo argumentów, którymi się posługujemy usprawiedliwiając użycie kłamstwa, ma kompletnie bzdurne podstawy:

Continue Reading

We dwoje

Wybacz laleczko, koniec zabawy

” – No i wiesz, trzeba się było zwijać, bo zaczęła coś mówić o wspólnym mieszkaniu, że chciałaby mnie przedstawić swoim rodzicom, takie krzywe fazy, kumasz, nie? 
  – Stary, ja miałem to samo. Olej temat bo to prowadzi tylko do jednego, a my jesteśmy za młodzi, żeby dać się uwiązać!” – nie powiedział nigdy, żaden porządny facet. 

Continue Reading