Codziennie

Dlaczego to robisz?

Przechodzisz obok sklepu i w oko wpada Ci cudowna bluzka. W głowie od razu pojawia się myśl „Muszę ją mieć, będę w niej cudownie wyglądała”.

Facet widzi ekstra felgi do samochodu i myśli „Ale będą zajebiście wyglądać jak założę je do fury”.

   Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego wybieramy te, a nie inne rzeczy? Dlaczego kupujemy Iphony, szpilki od Louboutina i koszule Armaniego? Czy wiesz co nami kieruje w momencie podejmowania decyzji o zakupie? Odpowiem Ci. Jest to chęć imponowania innym.

Continue Reading

Codziennie

Bylejakość

   Wstajesz rano, zakładasz na siebie JAKIEŚ ubrania, jesz JAKIEŚ śniadanie i jedziesz do pracy/szkoły, mając nadzieję, że uda się JAKOŚ przetrwać. W międzyczasie jesz JAKIŚ obiad. Wracasz do domu, siadasz na kanapie, odpalasz JAKIŚ film przy którym spędzisz czas do wieczora. Potem może poćwiczysz, może porozmawiasz ze swoją drugą połówką. Później kolacja, prysznic i sen.

Zapętlając ten obraz, oraz dodając do niego różne losowe sytuacje, uzyskamy obraz życia, jakie toczy wielu ludzi. Wszystkie wyżej wymienione rzeczy są JAKIEŚ. Najczęściej byle jakie.

W naszym życiu bardzo często brakuje jakości. A tymczasem bezbarwność rozgaszcza się coraz bardziej i zajmuje coraz większe terytoria.

Continue Reading

Codziennie

Dlaczego motywacja nie zawsze działa?

Internet pełen jest haseł typu: „Możesz wszystko, wystarczy, że bardzo chcesz”, „Zawsze i wszędzie możesz wszystko” itp. Od czasu, kiedy rozwój osobisty staje się coraz bardziej popularny, na każdym kroku możesz znaleźć posty podpisane wyżej wymienionymi zdaniami. W zasadzie, nie ma w tym nic złego, bo jeśli znajdzie się ktoś, kogo coś takiego zmotywuje do ruszenia dupy i wzięcia się do roboty, to spoko. Ale w większości przypadków odbywa się to tak:

Widzisz motywujący obrazek – uśmiechasz się – czujesz przypływ chęci do pracy – przewijasz Facebooka dalej

I to jest tyle. Słabo jak na człowieka, który „może wszystko”.

Continue Reading

Codziennie

Przeszłość i porażka – jak wyciągnąć z nich naukę?

Mamy skłonność do oceniania wszystkiego, co zrobiliśmy w przeszłości i odrzucania tych działań, które uznaliśmy za negatywne. Tymczasem skuteczniejsze byłoby spojrzenie na dane doświadczenie pod kątem tego, jakie korzyści przyniosło. Powinniśmy postrzegać to, co przeżywamy nie jako Źródło konfliktu z samym sobą, lecz jako sposobność lepszego zrozumienia siebie.

Continue Reading

Codziennie

Wdzięczność

Ostatnio oglądałem na YT gościa, który postanowił, że wybierze się w podróż autostopem. A że zawsze fascynowała go Rosja i jej mieszkańcy, to uznał, że pojedzie do Magadanu. Jest to niespełna 100 tys. miasto znajdujące się w azjatyckiej części Rosji. Z Wrocławia jest to jest jakieś 12 000 kilometrów. Autostopem. Sam. Przez Syberię. Mając ze sobą 2000 rubli (około 200 zł). Śpiąc pod gołym niebem. Myjąc się w potokach, jedząc to, co uda mu się znaleźć w lesie, bądź dostać od ludzi. 
 
 

Continue Reading